Aditiv fluidizant pentru sape HBC Flies E400, bidon 10L - Italia Star

Aditiv fluidizant pentru sape HBC Flies E400, bidon 10L

Beneficii

  • Consultanta tehnica de specialitate
  • Posibilitate de returnare in 14 zile
  • Garantia calitatii, echipamente profesionale
Cod RO100HBCE400
Preț 630,00 EUR fara TVA
Contactează-ne
Diverse Vezi toate produsele

Descriere

HBC E400VH este un lichid gri (gri pal), cu ocurgere ușoara, oferă proprietăți excelente de prelucrare fiind un ajutor tehnologic în finisarea șapelor, în special al celor cu încălzire.
Are un puternic efect plastifiant, îmbunătățește retenția apei și crește semnificativ rezistența la încovoiere și compresiune.
Este potrivit în special pentru sapele cu sistemele de încălzire.
Acest lucru face că șapă să fie mult mai ușor de pompat și finisat. Înclinați întotdeauna o fereastră înainte de a începe lucrul. După 49 de ore de ventilație, deschideți complet ușa timp de 20 de minute, de 4 ori pe zi. Evitați însă curenții de aer.
Schimbul de umiditate este asigurat imediat după începerea lucrărilor, reducând astfel infestarea cu mucegai și ciuperci
Montați rosturi de dilatare după 45 m2.
Dozaj pentru sapă cu încălzire și grosimi între 45-100mm: 20-40ml aditiv HBC E400VH + 50-75kg ciment+apă+nisip (conform rețetelor) Dozaj sapă tradițională fără încălzire:
Recomandare pentru 1 rezervor pompă sapă 230 litri, pentru grosimi de sapă între 45-65mm: 80ml aditiv HBC E400VH + 50-75 kg ciment+13-16 litri apă + 1.600-1.700kg nisip/pietriș adăugați 20ml HBC E400 pt grosimi între 70-100mm
 
Caracteristici:
Pentru șape, are un puternic efect plastifiant, îmbunătățește retenția apei și crește semnificativ rezistența la încovoiere și compresiune
Asigură o procesare mult mai ușoară a șapelor
Atingerea unor rezistențe mari la încovoiere și tracțiune
Scurtarea timpului de priză
Contracție redusă
Reduce încovoierile
Accesibil după 49 de ore
Rezistent după 7 zile
Gata de acoperire/placare în 37-41 de zile
Acoperire țeavă încălzire prin pardoseală posibilă de la 45 mm cu sarcini superficiale de până la 4 kN/m²
Potrivit și pentru Șape fluide începând cu o grosime de la 20 mm
Începerea încălzirii funcționale (protocol de încălzire) este posibilă după doar 21 de zile
Sapă poate fi nivelată excelent,chiar cu rețete de 75 kg de ciment și prin urmare, finisată mult mai ușor
 

Produse Similare

Cod IM1107166
Produs
11415 EURfara TVA
Contactează-ne
Cod IM1107155
Produs
53306 EURfara TVA
Contactează-ne

Completează formularul pentru a primi documentatia tehnică











    Contactează-ne












      Autentificare

      Parola uitata?

      © 2025 Italia Star. Toate drepturile rezervate. Webdesign End Soft Design